Walka o niezawisłe Sądy trwa dalej!!!

EDIT: Wielkie spotkanie na Placu Solidarności w Gdańsku, sobota 22 lipca 2017 roku godzina 14.00!

Gorące dni w Sejmie zapowiadają także niespokojny czas w całej Polsce. Walka o niezawisłe Sądy w Polsce trwa nadal i na razie nie zanosi się na żadne przesilenie. Prawo i Sprawiedliwość, a właściwie w nowej odsłonie Bezprawie i Niesprawiedliwość, zdecydowanie chce uchwalić swoje niekonstytucyjne ustawy i pragnie sprawdzić dokąd może się posunąć i na ile społeczeństwo ma cierpliwość akceptować łamanie swoich praw podstawowych. Na środę 19 lipca zapowiadane są w parlamencie wszystkie istotne głosowania. Społeczeństwo protestowało16 lipca w Warszawie i w innych polskich miastach. Kontynuacje tych demonstracji zapowiadane są na 18 lipca i kolejne dni. Wszyscy sobie bowiem zdają sprawę, że jedynie presja społeczna i tłumy na ulicy mogą cokolwiek zmienić. Zawiązana w poniedziałkowe popołudnie koalicja sił opozycyjnych napawa nadzieją ale tylko wówczas przyniesie efekt kiedy będzie zdeterminowana, decyzje będą podejmowane szybko i zdecydowanie. Ludzie na ulicy muszą czuć na powrót, że politycy opozycyjni mówią w ich imieniu i wspólnie, po oby stronach płotu zbudowanego przez PiS (BiN), idą po swoje! Na czwartek o godzinie 15.30 zapowiadają się kluczowe głosowania w Sejmie!!!

Dlatego tak niezwykle ważne jest by wciąż spotykać się w polskich miastach i zapalać znicze pod murami sądów. Nie wszyscy mogą jechać do Warszawy ale symbolicznie w tych trudnych dniach możemy być razem, zróbmy to więc - nie pozwólmy z polskiego społeczeństwa robić stada bezwolnych owiec!

Spotykamy się dziś znowu i w kolejnych dniach, aż do skutku! Niech w każdym polskim mieście zapalą się znicze pod budynkami Sądów!

W województwie pomorskim spotykamy się w:

Gdańsk - Sąd Okręgowy, Nowe Ogrody 30/34, godzina 21.00

Gdynia - Sąd Rejonowy, pl. Konstytucji 5, godzina 21.00

Puck - ul. Żeromskiego 2, godzina 21.00

Słupsk - ul. Szarych Szeregów 13, godzina 21.00 

Starogard Gdański - Sąd Rejonowy, ul. Kościuszki 30, godzina 21.00

Wejherowo - Sąd Rejonowy, ul. Sobieskiego 302 godzina 21.00

Kartuzy - ul. Kościuszki 26 godzina 21.00

Kościerzyna - Sąd Rejonowy, godzina 21.00

Tczew - 21.07.2017 Sąd Rejonowy ul. Kołłataja godzina 21.00