Walka o niezawisłe Sądy trwa dalej!!!

Gorące dni w Sejmie zapowiadają także niespokojny czas w całej Polsce. Walka o niezawisłe Sądy w Polsce trwa nadal i na razie nie zanosi się na żadne przesilenie. Prawo i Sprawiedliwość, a właściwie w nowej odsłonie Bezprawie i Niesprawiedliwość, zdecydowanie chce uchwalić swoje niekonstytucyjne ustawy i pragnie sprawdzić dokąd może się posunąć i na ile społeczeństwo ma cierpliwość akceptować łamanie swoich praw podstawowych. Na środę 19 lipca zapowiadane są w parlamencie wszystkie istotne głosowania. Społeczeństwo protestowało16 lipca w Warszawie i w innych polskich miastach. Kontynuacje tych demonstracji zapowiadane są na 18 lipca i kolejne dni. Wszyscy sobie bowiem zdają sprawę, że jedynie presja społeczna i tłumy na ulicy mogą cokolwiek zmienić. Zawiązana w poniedziałkowe popołudnie koalicja sił opozycyjnych napawa nadzieją ale tylko wówczas przyniesie efekt kiedy będzie zdeterminowana, decyzje będą podejmowane szybko i zdecydowanie. Ludzie na ulicy muszą czuć na powrót, że politycy opozycyjni mówią w ich imieniu i wspólnie, po oby stronach płotu zbudowanego przez PiS (BiN), idą po swoje! Na czwartek o godzinie 15.30 zapowiadają się kluczowe głosowania w Sejmie!!!

Dlatego tak niezwykle ważne jest by wciąż spotykać się w polskich miastach i zapalać znicze pod murami sądów. Nie wszyscy mogą jechać do Warszawy ale symbolicznie w tych trudnych dniach możemy być razem, zróbmy to więc - nie pozwólmy z polskiego społeczeństwa robić stada bezwolnych owiec!

Spotykamy się dziś znowu i w kolejnych dniach, aż do skutku! Niech w każdym polskim mieście zapalą się znicze pod budynkami Sądów!

W województwie pomorskim spotykamy się w:

Gdańsk - Sąd Okręgowy, Nowe Ogrody 30/34, godzina 21.00

Gdynia - Sąd Rejonowy, pl. Konstytucji 5, godzina 21.00

Puck - ul. Żeromskiego 2, godzina 21.00

Słupsk - ul. Szarych Szeregów 13, godzina 21.00 

Starogard Gdański - Sąd Rejonowy, ul. Kościuszki 30, godzina 21.00

Wejherowo - Sąd Rejonowy, ul. Sobieskiego 302 godzina 21.00

Kartuzy - ul. Kościuszki 26 godzina 21.00

Kościerzyna - Sąd Rejonowy, godzina 21.00

 

 

16 lipca, Sejm, godzina 15.00

13 lipca zostanie symbolem zdrady narodowej, niezależnie od tego jak pięknych słów będzie używać Prawo i Sprawiedliwość dla usprawiedliwienia swojej napaści na polską władzę sądowniczą. Będą mówić o monopolu "kartelu sądowniczego", o wysoich zarobkach Sędziów, o przedłużającym się w czasie orzecznictwie - będą używać wielu pięknych słów chwytających za serce, jak zwykle... Za nimi jednak będzie się kryć jedna, prosta prawda - najazd na Sądy, żywcem podobny do agresji hunwejbinów za czasów Mao-Tse-Tunga, ma jeden ukryty cel: przejęcie władzy w Polsce w całości, zamknięcie możliwości odwołania, zawieszenia konstytucyjnych praw i wprowadzenia dyktatury. Na początek miękkiej, a po uzyskaniu pewności kontrolowania wszystkiego, także tej wprowadzanej siłami służb specjalnych i policji. To nie jest oryginalny scenariusz, taka sekwencja zdarzeń i decyzji jest znana z historii gdzie wprowadzano rządy autorytarne - taka jest dzisiaj perspektywa dla Polski... 

Jeszcze możemy o tym głośno krzyczeć, możemy apelować do opozycji parlamentarnej o jedność w obliczu dramatu jaki nas spotyka i do społeczeństwa aby się obudziło! Możemy być razem, jeszcze...

Dlatego spotykamy się pod Sejmem w dniu 16 lipca 2017 roku o godzinie 15.00

Aby dać świadectwo...

Aby powiedzieć, że nie zapomnimy...

Aby przypomnieć, że przyjdzie ponieść odpowiedzialność...

Aby wiedziano, że będzie czas rozliczeń...

 

Dzień Wolności i Praw Obywatelskich w Słupsku.

Spotkanie z B. Nowacką i R. Kim - Sopoteka, 17.06.17, godzina 15.00

 

Kolejna ciekawa debata organizowana przez Region Pomorski Komitetu Obrony Demokracji, tym razem dotycząca praw kobiet:

Wszyscy dla Wolności, 4 czerwca 2017, godzina 12.00, Jelitkowo, przy restauracji Parkowa

 

 
W rocznicę pierwszych wolnych wyborów zapraszamy wszystkich do wspólnego świętowania!
Spotykamy się 4 czerwca w Parku Jelitkowskim w Gdańsku!
Zaczynamy W SAMO POŁUDNIE!
Przygotowaliśmy dla Państwa wiele atrakcji, i tak: 
DLA NAJMŁODSZYCH:
- Zabawy sprawnościowe
- Loteria fantowa
- Gry edukacyjne
- Konkurs puszczania latawców
- Poszukiwanie skarbów
- Malowanie buziek I wiele, wiele innych...
DLA WIECZNIE MŁODYCH: -
Spotkanie z pisarzem i historykiem Mieczysławem Abramowiczem
- Strefa relaksu
- Zakątek wydawnictw niezależnych
- Wiele ciekawych rozmów we wspaniałym towarzystwie :)
Zapraszamy serdecznie!
 
Prezentujemy mapkę dojazdową