Marsz Wolności - Warszawa, 12 Maja, godzina 13.00

Nie może tam nas zabraknąć!!!

25 marca - rocznica podpisania Traktatów Rzymskich


25 marca, w rocznicę podpisania Traktatów Rzymskich, przez cały kontynent przeszły marsze poparcia dla idei zjednoczonej Europy. Trójmiasto zaśpiewało Hymn Unii Europejskiej „Odę do Radości” w Sopocie. Małe chorągiewki unijnej flagi, rozdane spacerowiczom i turystom, „płynęły” przez Sopot jak niebieska rzeka.
„Budujemy mosty, a nie mury”

"Jestem Europejką i jestem z tego dumna. Nie pozwolę, aby ktoś odebrał mi obywatelstwo Unii Europejskiej!" - mówiła Bożena Yates, jedna z uczestniczek niedzielnego spotkania w Sopocie.
#UniaEuropejska
#KomitetObronyDemokracji

 

 

               fot. Elżbieta Wieczorek

50 Rocznica Marca 1968

W pięćdziesiątą rocznicę wydarzeń marcowych w 1968 roku, które zapoczątkowały haniebny, antysemicki okres Polski Ludowej, Komitet Obrony Demokracji postanowił powrócić do tamtych chwil. Najlepszym sposobem przypomnienia genezy Marca będą rozmowy ze świadkami historii - uczestnikami ówczesnych wydarzeń.

KOD – Region Pomorski serdecznie zaprasza na spotkanie z Sewerynem Blumsztajnem i Marszałkiem Senatu Bogdanem Borusewiczem

Spotkanie odbędzie się w sobotę, 10 marca 2018 roku o godzinie 16.00, w Gdańsku, w Ratuszu Głównego Miasta na ulicy Długiej 46.

Stop rasizm, stop faszyzm!

Wczoraj łudzilismy się, że to chwilowe - głupie ale niegroźne zabawy pojedynczych grup niewydarzonych młokosów. Dzisiaj wiemy, że żarty się skończyły a grupy faszyzującej młodzieży zdobyły poparcie partii rządzącej. Pod płaszczem fałszywie pojmowanego patriotyzmu i konieczności obrony wartosci narodowych (przed kim?) czują się bezkarni. Zakłamuje się historię, zaprzecza oczywistym faktom, protestujących dziennikarzy i naukowców odsądza się od czci i wiary - atmosfera staje sie gęsta i jako żywo przypomina tą z 1968 roku. Na ulicach naszych miast coraz więcej rasistowskich ataków, istnieje przyzwolenie na język agresji i wykluczenia - nienawiść do uchodźców, osób homoseksualnych, antysemityzm czy wreszcie agresja wobec opozycji politycznej jest oficjalnym głosem telewizji publicznej, polityków partii rządzącej i niektórych, ważnych przedstawicieli kościoła katolickiego. To wszystko sprawia, że Polska zaczyna znowu być postrzegana jako ksenofobiczna i zamknięta w sobie, ta którą trudno zrozumieć przez narody Europy.

Nie musimy się na to zgadzać! Każdy z nas ma prawo oświadczyć, że to dzieje się nie w jego imieniu! Możemy zdecydowanie zaprotestować!

Spotkajmy się zatem na Długim Targu w Gdańsku, w sobotę 17 marca o godzinie 13.00 aby wspólnie powiedzieć nasze NIE!

Demonstrację organizują wspólnie: Komitet Obrony Demokracji, Obywatele RP, Partia Zielonych i Inicjatywa Polska.

OKW na Pomorzu

Obywatelska Kontrola Wyborów

- społeczna inicjatywa obywateli mająca na celu dopilnowanie prawidłowości wszelkich procedur w zbliżających się w 2018 roku wyborach samorządowych. Zamierza zgodnie z tegoroczną ustawą zająć się kontrolą przejrzystości procesu głosowania i liczenia głosów.

Poszukiwani są kandydaci i kandydatki na członków komisji wyborczych, mężów zaufania oraz (ewentualnie) społecznych obserwatorów, którzy zechcą się zaangażować w zbieranie i przekazywanie Obywatelskiej Kontroli Wyborów wyników wyborów ze wszystkich komisji obwodowych.

Grupy odpowiednio przeszkolonych ochotników będą wykonywać swoją pracę kontrolną zarówno w Komisjach Wyborczych jak i w obwodowych komisjach wyborczych.

Wszelkie informacje szczegółowe można uzyskać na stronie okw.info.pl

Wszystkich zainteresowanych podjęciem tych wysoce odpowiedzialnych obowiązków na terenie Pomorza prosimy o przesłanie swoich danych wraz z numerem kontaktowym na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Informację można także uzyskać osobiście w biurze KOD w Gdańsku, przy ulicy Jana z Kolna 8

Godziny pracy biura:

Poniedziałek – Środa oraz Piątek godziny od 15.00 do 18.00

Czwartek godziny od 12.00 do 18.00

Telefon: 58 710 50 47

Na stronach naszego portalu wkrótce umieścimy dane kontaktowe do przedstawicieli OKW w poszczególnych powiatach naszego województwa.

Jednocześnie również będziemy na bieżąco informować o realizacji tego projektu.