Przegląd prasy krajowej - 21.04.2016

Prasówka Tamara Olszewska

21.04.2016
Tak jak dzień za nocą goni, tak my za PiSem biegamy i do prasówki zapraszamy
1.PiS obiecał, to PiS uratuje. Nieważne, że polskie stocznie żadnej pomocy nie potrzebują, że świetnie sobie radzą. Ważne, że rząd dał słowo, więc pomoże, nawet wbrew woli zainteresowanych. Projekt ustawy stoczniowej jest już gotowy, jak zwykle, bardzo przemyślany. Jeśli ustawa wejdzie w życie to rozłoży na łopatki prawie 900 prywatnych firm, których produkcja dała nam 2 miejsce w Europie pod względem sprzedaży. Ale czy to ma jakieś znaczenie? Liczy się sam fakt, czyli gotowa ustawa, a nie jej konsekwencje.

2. „Świetna” wiadomość dla posiadaczy czterech kółek. Opłaty za OC rosną sobie i rosną, ku wściekłości jednych, a uciesze rządzących. Tajemnicą poliszynela jest, że wszystko to wina nowego podatku bankowego, którym ”uszczęśliwiono” również towarzystwa ubezpieczeniowe.  A to jeszcze nie koniec. Jeśli uda się Ministerstwu Zdrowia przerzucić koszty leczenia ofiary wypadku na sprawcę i jeśli będzie to współfinansowane ze składek, to koszt OC pofrunie w górę lotem jaskółki. I co, nadal całą Polska kocha PiS?

3. PiSowi odbiło już na Amen. Z worka trosk i miłości wyciągają propozycje dotyczące dzieci niepełnosprawnych.  Władza wie lepiej, co tym dzieciom potrzeba, więc chce je odesłać do szkół specjalnych, bądź oddzielnych klas. Wystarczy przecież, gdy będą się One integrowały ze zdrowymi rówieśnikami na przerwach lub w świetlicy.  Zamiast wracać do czasów alienacji Niepełnosprawnych proponuję, by  takich jednych z określonej partii, co to mają znaczny deficyt umysłowy i intelektualny   odseparować od społeczeństwa. Czyż nie byłoby to prostsze, sensowniejsze, bardziej bezpieczne dla narodu?

4. Wielkimi krokami zbliżamy się do wydarzenia wszechczasów czyli Światowych Dni Młodzieży. Dla PiSu to priorytet, najważniejsza impreza, która ma pokazać wielkość, bogactwo, dobrobyt pisowskiej Polski. Zapewne z dużym niedowierzaniem władze przyjmują raporty, które są wręcz miażdżące jeśli chodzi o organizację i bezpieczeństwo. Ponoć prowizorka goni prowizorkę, wolontariusze sami muszą opłacić swój przyjazd, noclegi i wyżywienie, ołtarz pod linią wysokiego napięcia daje szansę na bardzo energetyczny przekaz elektryczny itp. itd.  I na taką właśnie fuszerkę państwo dało już 190 mln zł, a miasto Kraków 50 mln zł. Ponoć resztę, czyli ok. 200 mln ma dać kościół, ale to dopiero potem, gdy zrzucą się na tę kwotę pielgrzymi. A wiadomo, że jak coś „potem” to znaczy, że licho wie.  Stąd moja propozycja, by włączyć  w przygotowania prezydenta Dudę. Nie przemęcza się chłopina za bardzo, więc gdyby tak sobie utknął już teraz na klęczniku i pozostał na nim czas jakiś, to stałby się cud i wszystkie problemy by się rozwiązały  W końcu pan Duda jako Pomazaniec Polski ma tam, na górze niezłe wejścia, więc do klęczenia prezydencie, bo czas nas goni.

5. Do Sejmu złożony został właśnie projekt dużej ustawy medialnej. Oczywiście „po szerokich konsultacjach społecznych, opracowany przez najbardziej eksperckich ekspertów i z pełnym poparciem opozycji”. Narodowe media w narodowym wydaniu dla narodu, który o niczym innym nie marzy, by się rozwijać narodowo i utknąć w zalecanej tożsamości narodowej na wieki wieków. Przydałoby się jakieś małe tsunami, które dla dobra narodowego, przewiałoby lekko prawą stronę polskiej sceny politycznej, oj przydałoby się.

6. Brawa dla radnych z Łodzi. Stawiając na prawo i konstytucję nie zamierzają wplątać się w intrygi PiSu. Przyjęli stanowisko, że w swojej pracy będą kierować się postanowieniami TK, nawet tymi, które nie zostały opublikowane. Co niektórym radnym, oczywiście z tej najsprawiedliwszej opcji politycznej, nerw taki uderzył do głowy, że prawie przytomności zabrakło. Teraz krzyczą, szabelek szukają i wołają o pomstę do nieba. Czyżby i tam mieli ich dość, bo jakoś cisza?
                                                                                 *
No to poskakaliśmy sobie po newsach. Niektóre lepsze, niektóre gorsze, ale wszystkie warte dostrzeżenia. Do jutra
Źródło informacji
1.    http://biznes.newsweek.pl/pis-program-uzdrowienia-polskiego-przemyslu-stoczniowego,artykuly,384355,1.html
2.    http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,152221,19950092,zapomnij-o-tanim-oc-ceny-polis-wzrosly-nawet-o-50-procent.html#MTstream
3.    http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,19952431,pis-chce-odrebnych-klas-dla-dzieci-niepelnosprawnych.html#BoxNewsImg
4.    http://polska.newsweek.pl/swiatowe-dni-mlodziezy-kolejne-problemy-organizacyjne-sdm,artykuly,384336,1.html
5.    http://wiadomosci.wp.pl/kat,1329,title,Duza-ustawa-medialna-trafila-do-Sejmu,wid,18281742,wiadomosc.html?ticaid=116df3
6.    http://lodz.wyborcza.pl/lodz/1,35153,19950439,lodzcy-radni-beda-sluchac-wyrokow-tk-pis-przeciwny.html