Przegląd prasy krajowej - 18.04.2016

Prasówka Tamara Olszewska
18.04.2016
Naładowana wspaniałą energią po wspaniałej manifestacji KODu w Rzeszowie zapraszam na poniedziałkową prasówkę

1. Wiele hałasu, wiele nerwów, a teraz pani minister od prawdziwej edukacji znacznie spuściła z tonu. Już nie mówi o likwidacji gimnazjów. W końcu pewnie ktoś mądry powiedział jej, jakie to koszty. Teraz zajmie się podstawą programową. Oczywiście, zmiany będą subtelne, delikatnie wprowadzone, aby nauczyciele i uczniowie nawet nie zauważyli, że cokolwiek  się zmieniło. Celem nadrzędnym to wychowanie pokolenia patriotów ofiarnych, bezkrytycznie oddanych Kościołowi i PiSowi. Ot cała rzesza malutkich „Macierewiczów” i „Kaczynskich”, którzy ogarną nasz kraj wizją zagrożenia, śledzenia, szukania wrogów i ciągłej „dobrej zmiany”.  Podpowiem pani minister, by wzięła sobie przykład z programów edukacyjnych młodzieży niemieckiej z lat 1934 – 1939. Nie ma sensu męczyć się i tworzyć nowe, gdy są gotowce.

2.  Gotowość PiS do kompromisów jest wielka i poraża swoją uczciwością. Zapowiedź wspólnego z opozycją wypracowania stanowiska w sprawie TK pozostanie w pamięci, jako jeden z największych  blefów w naszej historii. Tu milutkie oblicze prezesa, ciepłe słowa, uśmiech i nagle bęc. Powstaje kolejna komisja „ekspertów”, by rozwiązać problem, i kto w niej zasiada? Oczywiście sami sympatycy PiS. Nie mogę się doczekać efektów ich pracy, będą na bank rzetelne i zgodne z wolą wszystkich, również „gorszego sortu”.  Niech żyje nam partia przewodnia narodu. Cześć jej i chwała, a narodowi wała

3. Cierpliwość i łagodność posłanki Pawłowicz znowu została wystawiona na próbę. Tym razem wkurzył ją Bono, lider legendarnej grupy U2. Śmiał skrytykować w Kongresie USA stan pisowskiej Polski, więc nasza gwiazda nie wytrzymała. No i poszli w ruch „lewacy”, jakiś „hiperinternacjonalizm”. I tak trzymać pani poseł. Każdemu kto szkaluje dobre imię naszej Ojczyzny „kula w łeb”.

4. Duma Macierewicza, jednostki terytorialne, już niedługo staną się elementem  polskiego krajobrazu. Polskie organizacje paramilitarne już się szykują, by godnie działać, godnie wspierać, godnie pilnować pisowskich porządków. Teraz zbierają pieniądze na zakup broni ostrej. Udało im się zdobyć kasę już na jeden karabin maszynowy i spory kawał drugiego. Wystarczy akcja przez Internet i pieniążki lecą strumieniem. Z każdą taką informacją moje poczucie bezpieczeństwa wzrasta. Niczego się już nie boję, ufffff.

5. Kornel Morawiecki odbił się od swojej legendy bohatera o wolną Polskę i skacze sobie jak zajączek na miedzy, by znowu poczuć się ważnym i nie do zastąpienia. Nie dziwi więc, że po konsultacjach z synem, będzie chciał założyć własne ugrupowanie, które da Polakom to, czego Morawiecki sobie życzy. Nie wiem, jak przeżyjemy kolejnego wizjonera, czy jeden nam już nie wystarczy?

6. PSL nie może pogodzić się z sytuacją, gdy po latach przy korycie, nagle znalazło się nieco w niebycie politycznym. Sytuacja dla partii tragiczna, nie mogą więc dziwić nas działania, które mają odwrócić złą passę i przywrócić jej godne miejsce. Parcie na szkło jest tak wielkie, że ponoć od początku marca posłowie PSL debatują z PiSem o koalicji lub pakcie nieagresji. Co jak co, ale ludowcy zawsze potrafili się dostosować i jednocześnie „zachować honor i godność”. A mnie włos się jeży, bo umiem liczyć i wiem, jak niewiele brakuje, by zdobyć większość zdolną obalić konstytucję.

7. Jeśli ktoś zastanawia się nad ostatnią aktywnością prezydenta Dudy, który nagle przemawia ludzkim głosem, to spieszę wyjaśnić, że to zapewne kolejna niezła zagrywka prezesa. Trzeba zadbać o słupki wyborcze, przekonać nieprzekonanych i utrzymać tych, co na PiS zagłosowali. Panowie więc podzielili się rolami: prezes przemawia do twardego elektoraty, a Duda do pozostałych. Sama jestem ciekawa, kto da się nabrać na tę zagrywkę marketingową.
                                                                                    *
Siedzę sobie na łonie natury, przede mną las, za mną las, obok wspaniali ludzie. Niech żyje Prażmów Nowy. Stąd  dzisiaj jestem taka łagodna i tolerancyjna, co zapewne widoczne. Na kolejne ciekawostki z zakresu socjologii, psychologii i psychiatrii zapraszam jutro.
Źródło informacji
1.    http://wyborcza.pl/1,75478,19935356,minister-edukacji-zmiany-w-gimnazjach-od-wrzesnia-2017-roku.html
2.    http://polska.newsweek.pl/zespol-kuchcinskiego-to-tylko-zwolennicy-i-sympatycy-pis,artykuly,384152,1.html
3.    http://polska.newsweek.pl/bono-kontra-pawlowicz,artykuly,384149,1.html
4.    http://wyborcza.pl/1,75478,19934475,w-internecie-zebrali-na-karabin-maszynowy-dla-zolnierzy-ochotnikow.html
5.    http://www.rp.pl/Kukiz15/160419297-Morawiecki-Spiskujemy--z-synem-dla-lepszej-Polski.html#ap-1
6.    http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Tygodnik-ABC-Poslowie-PSL-chca-przejsc-do-PiS,wid,18275057,wiadomosc.html?ticaid=116dab
7.    http://wiadomosci.onet.pl/kraj/super-express-czy-prezes-skonfliktowal-sie-z-prezydentem/4nppzp