Przeglą prasy krajowej - 27.05.2016

Prasówka Tamara Olszewska

27.05.2016

Jak PiS się spisuje, każdy widzi. Zapraszam więc na prasówkę, pokazującą utrwalające się w Polsce zmiany na gorsze, które aż tylu się podobają. Sama już nie wiem, czy to wynik zaćmienia umysłu czy bezkrytycznego kochania, czas pokaże. No to lecimy

1. Władza dopieszcza na każdym kroku ksenofobów, co przynosi bardzo wymierne efekty.  Zerowa reakcja na język nienawiści, przyklaskiwanie wrzaskom nawołującym do Polski dla Polaków  staje się powoli normą. Trudno więc dziwić się grupie przedszkolaków, które w poznańskim barze przeżyły chwile grozy na widok człowieka o nieco innym wyglądzie.  Był strach, był płacz i jakże słuszna postawa przedszkolanki, która poprosiła  „arabopodobnego” do opuszczenia lokalu.  Może warto zaprosić dzieciaki wraz z opiekunkami  na spotkanie z parlamentarzystami PiSu, wręczyć im jakąś nagrodę za reakcję na inność, machnąć pamiątkowe zdjęcie i objąć specjalną troską, co by się materiał na „prawdziwych Polaków” nie zmarnował?

2. Biedni polscy narodowcy. Na gwałt potrzebują autorytetu historycznego, który wesprze ich poglądy i rację bytu. Wybór padł na rotmistrza Pileckiego, którego pamięć zaczyna nurzać się teraz w odmętach polskiego nacjonalizmu. Władza go kocha, narodowcy maszerują z jego imieniem na ustach, a rodzina Pileckiego powoli dostaje szału. Panowie spod znaku łysej pały, może warto zapoznać się z życiorysem rotmistrza, ale tak dokładnie?

3. „Wiadomości” niechlubnej stacji telewizyjnej dwoją się i troją, pokazując narodowi, że wróg się czai. Ustawa antyterrorystyczna przebiera niecierpliwie nóżkami, by wreszcie wkroczyć w życie, by ogarnąć całą Polskę pisowskim rozumieniem bezpieczeństwa, spokoju i pokoju. Trzeba tylko przekonać Polaków, że zagrożenie jest realne, ciemna twarz nadchodzi, a i w kraju wielu takich, co to są niebezpieczni. No i popatrzcie, nagle bomba we wrocławskim autobusie, jakaś próba zamachu na warszawski komisariat. Trzeba jeszcze tylko niedowiarkom pokazać paluchem, kto za tym stoi i już będzie można zyskać aprobatę dla wypieszczonej ustawy. Ars fantastica dziennikarzy „Wiadomości” ścięła mnie z nóg. To KOD, KOD za tym stoi. Wychodzi na to, że Mateusz Kijowski osobiście pewnie prowadzi szkolenia z zakresu konstrukcji bombek, a wszystkie KODki to członkowie organizacji  anty. Ciesz się więc narodzie z nowej ustawy, Bóg i PiS nas ochronią przed nadciągającym złem (patrz – KODem).

4. Nieźle musi się nakombinować rząd, by znaleźć kasę na program 500 plus. Plotka głosi, że ratunkiem może okazać się przejęcie OFE, położenie łapy na wszystkich funduszach emerytalnych i już można doić.  Pieniądze dla dzieci się znajdą, rodzice będą nadal kochać PiS, a że się nieco uszczknie przyszłym emerytom to żaden problem. Emerytury będą i tak głodowe, więc nieco w tę, nieco w drugą stronę to już bez różnicy. Najlepiej byłoby, gdyby przyszli emeryci zaczęli ostro wymierać, nawet już teraz. W końcu umarłym pieniądze niepotrzebne, a te maluszki to przyszłość pisowskiego narodu. Może jakiś projekt eutanazji ludzi po 60tce?

5. Czarne chmury wciąż kłębią się nad głowami przywódców narodu. Nie dość, że UE męczy ich jakimś „wydumanym” problemem z TK to teraz czepia się jeszcze o nieprawidłowości związane z biopaliwami i depozytami bankowymi.   A mnie się gębusia śmieje, bo znowu dostanę na tacy jakiś „rewelacyjny” pomysł rozwiązania problemu, który wpłynie pozytywnie na wielkość moich oczu, usprawni porządki domowe, bo wiadomo, że nerwy to najlepszy motor działania, no i będę miała o czym pisać.  Idźcie dalej tą drogą pisowscy przyjaciele, bo nuda by była, kochani, nuda straszna.

*

Powiedz mi, kto Polską rządzi, a ja Tobie powiem, kim jesteś.  Uczyliśmy się o bohaterach Romantyzmu, Oświecenia czy  Pozytywizmu, a teraz mamy Człowieka PiSizmu.  I fujjjjj, on mi się nie podoba.  Do poniedziałku .

Źródło informacji
1.    http://wyborcza.pl/1,75398,20141264,przedszkolaki-przestraszyly-sie-polaka-o-ciemnej-skorze-prosze.html
2.    http://polska.newsweek.pl/wnuczka-rotmistrza-pileckiego-przeciwko-marszowi-onr,artykuly,386326,1.html
3.    http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,20141644,wiadomosci-polaczyly-proby-zamachow-z-kod-em-i-opozycja-nawiazano.html#BoxNewsLink
4.    http://www.tokfm.pl/Tokfm/1,103454,20142354,rzad-pieniadze-na-500-plus-wezmie-z-ofe-wielowieyska-jest.html#BoxNewsImg
5.    http://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/polska-pozwana-do-trybunalu-ue-ws-importu,216,0,2090712.html