Przegląd prasy krajowej - 24.05.2016

Prasówka  Tamara Olszewska

24.05.2016

Przyczajony tygrys, ukryty smok.  Siedzi prezes gdzieś w ukryciu i przegryza rozmowę Szydło z  panem Timmermansem, a my wpadamy w gąszcz newsów. Zapraszam

1. Było to tak. Zbliżały się wybory prezydenckie roku pańskiego 2015. Szef największego Związku Zawodowego postanowił oderwać się od apolityczności i całym swym jestestwem, całym autorytetem poprzeć  Andrzeja Dudę, z którym zawarł nawet dżentelmeńskie porozumienie. A jest tak.  Minął rok, a szef Duda wciąż czeka na obniżenie wieku emerytalnego, płacę minimalną, likwidację umów śmieciowych, wprowadzenie "sprawiedliwego systemu podatkowego", rozwiązanie kwestii związanych ze świadczeniami dla osób niepełnosprawnych.  Andrzej Duda sprawia wrażenie, jakby zapomniał o obietnicy, PiS ma ciekawsze zajęcia niż sensowne rządzenie Polską, a szef  Solidarności świetnie odgrywa rolę pierwszego naiwniaka obecnej Rzeczpospolitej. Nol i oczywiście wciąż wierzy.

2.  Na górze róże, na dole fiołki, kochajmy się jak dwa aniołki. Ta zasada idealni sprawdza się w relacjach PiS i Polska Instytucja Kościelna. Szczebioczą do siebie, łapki całują i kombinują jak mogą, by w symbiozie żyło im się wspaniale. Nie może więc nikogo dziwić, ze trwają przymiarki do nobilitacji lekcji religii, która stanie się przedmiotem maturalnym. Jeśli już tak ma być, ze maturzysta może zdawać przedmiot oparty tylko na dogmatach, to może dorzucić do tego demonologię i ezoterykę?  Niech dzieciaki uczą się, ze czucie i wiara bardziej popłaca w pisowskiej Polsce niż mędrca szkiełko i oko.

3.  Od kilku dni cała Polska żyje tematem nr 1 czyli, kto to jest Marysia, dlaczego siedział na niej policjant i kto ponosi winę za atak na bezbronną, delikatną dziewczynkę. SzefMSWiA nie kryje oburzenia.  Co to za kraj, gdzie Marysie nie mogą spokojnie walić policjantów czym popadnie, wyzywać uczestników Marszu Równości, demolować mienie publiczne. Jeśli sprawa nie zostanie wyjaśniona i winni ukarani to na zawsze zmieni się oblicze polskiej ziemi. Nie ma zgody na to, by  policyjny motłoch  unicestwił  Marysie i im podobnych, co to są jedyną i słuszna przyszłością narodu. Już Błaszczak tego dopilnuje.

4.Brawo, niech żyje program 500 plus. Jak się okazuje, aż 7 województw ma problem z ogarnięciem pieniędzy na ten cel. Mało tego, wojewodowie nabrali wody w usta i j nikt do końca nie wie, gdzie ta kasa i  skąd ją wziąć.  Rodziny chcą swoje pieniądze, budżet państwa jakoś zapomniał je podesłać do województw, bądź przesłał zbyt mało i jedyne, co wyraźnie widać to totalny bałagan. Zastanawiam się, w jaki sposób PiS przerzuci odpowiedzialność za tą sytuację na PO?  Zapewne Schetyna jak szpieg z Krainy Dreszczowców przekradł się tam, gdzie trzeba, zwinął kasę i  ukrył ją w sobie tylko znanym miejscu. Dorwać się go nie da, bo uciekł gdzież za Koło Podbiegunowe, by z naszych pieniędzy wspomóc renifery.  Oczywiście prawdziwy naród w to uwierzy.

5. Andrzej Duda z małżonką przebywają w Norwegii. Norweską parę królewską spotkał wielki zaszczyt. Otrzymała ona w prezencie coś niezwykle cennego i gustownego czyli zdjęcie pięknej pary z Pałacu Prezydenckiego.   Fotka prześliczna, choć zastanawia mnie jedno. Co takiego wisi na Dudzie? Widzę, że są to ośmioramienne gwiazdy, które przynależą się każdemu prezydentowi tak z marszu? A może są one z odzysku, a Duda sobie je przywiesił, by poczuć się bardziej wartościowym? Trzeba przyznać, ze w porównaniu z postacią prezydenta gwiazdki prezentują się super.

*

Jeśli nie chcesz moje zguby inne newsy daj mi luby. Może jutro? Do poczytania.

Źródło informacji
1.    http://wyborcza.pl/10,152484,20126029,nie-ma-paralizu-konstytucyjnego-szef-solidarnosci-solidarny.html
2.    http://www.tokfm.pl/Tokfm/1,102433,20128125,bp-mendyk-potwierdza-kosciol-dogadal-sie-z-rzadem-religia.html#Czolka3Img
3.    http://polska.newsweek.pl/maria-kolakowska-gdansk-zatrzymanie-narodowcy-gdansk-lgbt-,artykuly,386146,1.html
4.    http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,20126732,problemy-z-wyplatami-500-plus-w-kolejnych-wojewodztwach-brakuje.html#BoxNewsLink
5.    http://www.tvn24.pl/andrzej-duda-w-norwegii-oficjalne-zdjecie-prezydenckiej-pary,646460,s.html