Przegląd prasy krajowej - 19.05.2016

Prasówka Tamara Olszewska

19.05.2016

Przez pola, bezdroża i łąki, gna prezes z ekipą i robi porządki. A my się prezesa nie boimy i w końcu go nieźle pogonimy. Newsy na dzisiaj, zapraszam:

1.Jestem w stanie zrozumieć, ze religia nakłada na osobę wierzącą wiele zasad, z których część na pewno jest dość trudna do przestrzegania. Jednak nie potrafię pojąć, dlaczego rządzący nami katolicy narzucają wszystkim swój chrześcijański światopogląd. Zapewne to jest powodem, że Centrum Praw Kobiet, które w zamierzeniach chroni i wspomaga ofiary przemocy domowej teraz nie otrzymało dofinansowania.  Kasy nie ma, więc i nie będzie jak pomóc kobietom i ich dzieciom. Zapewne szczęśliwymi z tego powodu będzie właśnie rząd polski i kościół. A niech tam mąż i tatuś katuje swoich najbliższych, ważne, że rozwodu nie będzie. Wracamy więc do zasady, że nieważny człowiek, nieważne prawo, bo wszystko ma być po bożemu. Gratuluję usankcjonowania układu kat – ofiara.

2. Ministrowie pozaliczali sporo wpadek, podczas przedstawiania wyników audytu. Również Mariusz Kamiński, nasz kryształ uczciwości zaliczył sporą wtopę. Ogłosił wszem i wobec, jakie było największe przestępstwo poprzedniej koalicji. Prawie zadławił się swoją rewelacją. Elektorat kółeczka wzajemnej adoracji zawył z radości i już posadził na ławie oskarżonych wszystkich winnych, łącznie z panem Tuskiem, już prawie ogłosił karę śmierci za zbrodnię niesłychana, a tu…klapa. A tak pięknie się zapowiadało. Potwierdzony zamach, oddanie uczciwego człowieka na żer FSB, no żyć nie umierać. Jednak rzekomy informator, który zgłosił się do ambasady Polski w Moskwie z informacjami o zbrodni smoleńskiej okazał się być wtyczką rosyjskich służb specjalnych. Byłby n niezły cyrk, gdyby nasi dali się na to nabrać. Panie Kamiński i jak pan z tego wybrnie?

3. Wczoraj prezes i jego podwładni z rządu świętowali. To była zapewne najważniejsza impreza, jaka wpisze się złotą czcionką w historię Polski. W Toruniu został  konsekrowany Kościół pw. Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II. Była msza przemówienia, pozdrowienia od papieża Franciszka, a nad całością czuwał najskromniejszy duchowny Rzeczpospolitej Polskiej, czyli nasz Ojczulek w pełnej krasie.  Rydzyk cieszy się tak wielką miłością i szacunkiem, że należało go już uwielbić za życia. Stąd jego wizerunek, obok Jana Pawła II  i kardynała Dziwisza na jednym z witraży. Myślę, że z tego powodu pielgrzymi będą walić drzwiami i oknami, by złożyć swój hołd wybitnemu duchownemu, pytanie czy dostrzegą obok Jana Pawła II, którego Rydzyk swoją wielkością nieco przesłania.

4. Po latach posuchy i niełaski Ziobro szaleje. Tak to jest, jak mały intelektem, a wielki ambicjami  chłopczyk dorwie się do władzy. Wymiar sprawiedliwości to dla niego zestaw klocków Lego. Tu przestawi, tam rozwali, wymieni kolorystykę, nieużyteczne elementy wywali do śmieci  i tak sobie orbituje nad prawem. Za chwilę okaże się, że w Polsce nie ma już władzy sądowniczej, bo cwany łobuziak układa wszystko według swego widzimisię. Dziękuję paniom i panom z PO, że pozwolili mu na tę zabawę, choć wciąż nie rozumiem, dlaczego eksperymenty na materiale ludzkim były i są u nas bezkarne.

5. Macierewicz wciąż nas zadziwia iście ułańską fantazją. Teraz wymyślił sobie, że w ramach wzmocnienia  południowej i wschodniej flanki NATO został wysłany na Morze Egejskie ORP „Kościuszko”. Niebawem dołączy do niego zespół  samolotów F – 16. Tak więc ORP płynie sobie do celu, stojąc jednocześnie w gdyńskim porcie. Świetnie tłumaczy tę sytuację Waszczykowski.  Po pierwsze nie jest to operacja NATO, po drugie myśmy tylko zgłosili swoją gotowość, bo doszły nas słuchy, że może będziemy potrzebni, po trzecie to chyba nikt na nas nie naciska, byśmy coś wysyłali i współdziałali.  Jak mówi rosyjskie przysłowie „biez wodki nie rozbieriosz”

*

Etiuda rewolucyjna w wykonaniu cymbalistów PiS próbuje zagłuszyć normalność. Kakofonia dźwięków aż bije po uszach Polaków, rozlewając się kolejnymi nieudanymi ustawami, kolejnymi idiotyzmami po całej Polsce. Ciekawe, co nasz czeka jutro

Źródło informacji
1.    http://wyborcza.pl/1,75398,20100854,prof-fuszara-o-pozbawieniu-cpk-dofinansowania-rzad-zdecydowal.html
2.    http://polska.newsweek.pl/rosjanin-ambasada-rp-w-moskwie-zamach-w-smolensku-,artykuly,385894,1.html
3.    http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/56,114944,20098924,konsekracja-kosciola-pw-nmp-i-jana-pawla-ii-obecni-szydlo,,1.html#Czolka3Img_Z9_6
4.    http://www.rp.pl/Sedziowie-i-sady/305179844-Zmiany-w-prawie-za-rzadow-PiS-zmiana-goni-zmiane.html#ap-3
5.    http://www.rp.pl/Sluzby-mundurowe/305189882-Jak-Macierewicz-wysyla-wojsko.html#ap-3