Przegląd prasy krajowej - 27.04.2016

Prasówka Tamara Olszewska

27.04.2016

Tyle się dzieje, że nie wiadomo, gdzie nos wsadzić, które newsy wybrać. Poczytajmy razem

1. Wiadomość o decyzji Sądu najwyższego w sprawie podporządkowania się nawet niepublikowanym orzeczeniom TK zatrzęsła posadami PiS. Gniew wielki spadł na sędziów i zaczęło się. Briefing za briefingiem, ujadanie, obrażanie, skowyt. Dowiedzieliśmy się, jak to kolesie z SN coś sobie bajdurzą, na prawie się nie znają, sprawiedliwość mają w nosie. Beata Mazurek, rzeczniczka PiS nie kryła swojego oburzenia, pokazując nam swoją małość, inteligencję poniżej lotu dżdżownicy i butę, niczym nie usprawiedliwioną. Wstydźcie się Panowie Sędziowie, tak dowalić naszym „władcom” i to w imię czego? Już PiS coś wymyśli, by Was usadzić.

2. Komisja Wenecka znowu wybiera się do Polski. Tym razem przygotuje opinię o ustawie o policji. Biedny ten PiS, nawet sobie spokojnie porządzić nie może, bo bez przerwy ktoś się wtrąca, opiniuje i krytykuje. A przecież ta ustawa jest po prostu idealna. Pozwala zamknąć człowieka na 14 dni przed postawieniem zarzutów, pozwala na użycie broni ostrej itp. itd. Wszyscy się czepiają, a przecież to naród wybrał, naród dał swój mandat zaufania. To teraz niech naród siedzi cicho i zbiera owoce swojej głupoty.

3. Jak to miło ze strony pana Dudy, że brał udział w pogrzebie sławnego również z niesławy pana Łupaszki. Firmować swoim stanowiskiem państwowym nacjonalistyczne zachowania, agresję i chamstwo matołków, którzy bezwstydnie sięgnęli po symbole Polski Walczącej i AK jest dla mnie niepojęte. Widocznie jednak dla pana Dudy jest to bez znaczenia. Widocznie tak według niego wygląda polski patriotyzm. A że sobie chłopcy pokrzyczeli, że zaatakowali ekipę TVN 24 to nic, to pikuś. Ważne, że stali u boku prezydenta murem, że kochają Polskę, że wiedzą, co dobre. Życzę dobrego humorku na resztę prezydenckiej kadencji, bo potem będzie pan potrzebował sporo wiary i siły.

4. „Mądra” polityka miłości i dobrych relacji sąsiedzkich zaczyna przynosić efekty. Jeszcze nie tak dawno sondaże pokazywały, jak bardzo zmieniła się opinia o Polakach w Niemczech, jak wysoko oceniana jest współpraca między naszymi państwami, jak spore są oczekiwania dotyczące zacieśniania stosunków, wzajemnej pomocy i rozwoju. Wystarczyło pół roku rządów PiS, a już się zmienia niemieckie nastawienie do nas. Zapytani w sondażu, czy pomogliby Polsce i innym państwom nadbałtyckim w razie ataku Rosji aż 57% Niemców było na nie. Jeszcze trochę pisowskiego machania szabelką a na granicy polsko niemieckiej wybudowane zostaną zasieki, wieżyczki strażnicze itp., a wszystko to w imię Wielkiej Polski, która nikogo nie potrzebuje, bo taka jest wspaniała.

5. Coś mi się wydaje, że od listopada jesteśmy w rękach politycznych socjopatów, którzy mają jeszcze do tego manię prześladowczą i zespół paranoidalny (odsyłam do Wikipedii, przeczytajcie, a przyznacie mi rację). Sędziowie to kolesie, KOD to popaprańcy postkomunistyczni, TK to wróg, UE to pasożyt żerujący na żywym, polskim organizmie. No i teraz doszli byli prezydenci, którzy ośmielili się napisać apel o powstrzymanie pisowskiego przyspieszenia. To wstyd, tragifarsa, żenada. Panowie prezydenci witajcie w klubie.

6. Wiceminister sprawiedliwości Łukasz Piebiak, znany przede wszystkim z dyscyplinarki za pracę jako sędzia w sądzie stołecznym, przygotowuje, z podobnymi sobie, nową ustawę o ustroju sądów powszechnych. Oczywiście będzie to ustawa sprawiedliwa, słuszna i jedyna w swoim rodzaju. Czeka więc nas kolejna czystka w sądownictwie, a mnie zastanawia jedno. Skąd Ziobro wytrzaśnie nowych sędziów o nieskazitelnie pisowskich życiorysach.  Wątpię, by było ich u nas dostatek. Może sprowadzi ich z Białorusi albo Węgier? Oni mają posłuch dla władzy we krwi, nie to, co nasi.

                                                                                   *

Z przykrością informuję, że koniec z newsami  na dzisiaj. Mam nadzieję, że mi wybaczycie?  Do jutra
Źródło informacji
1.    http://polska.newsweek.pl/beata-mazurek-sad-najwyzszy-zespol-kolesi-uchwala-sn-ws-tk,artykuly,384719,1.html
2.    http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,19981869,komisja-wenecka-28-i-29-kwietnia-znow-bedzie-w-polsce-tym-razem.html#BoxNewsLink
3.    http://wyborcza.pl/1,75398,19982438,ekipa-tvn-24-zaatakowana-na-pogrzebie-lupaszki.html
4.    http://www.rp.pl/Spoleczenstwo/160429410-Niemcy-przeciw-pomocy-Polsce-w-razie-ataku-Rosji.html
5.    http://wiadomosci.wp.pl/kat,141202,title,Pawel-Lisicki-o-liscie-otwartym-bylych-prezydentow-Ci-panowie-nie-maja-wstydu,wid,18291243,wiadomosc.html
6.    http://wyborcza.pl/politykaekstra/1,152128,19982089,lukasz-piebiak-wice-ziobro-z-dyscyplinarka.html