Przegląd prasy krajowej - 11.08.2016

Prasówka Tamara Olszewska

11.08.2016

Panie i Panowie z kliniki PiS zwanej, używają żywota i nie dostrzegają wzrastającego poziomu własnej miernoty. Na szczęście my widzimy i niedługo za to wszystko ładnie rozliczymy. Zapraszam :)

1. Koszmar z ulicy Nowogrodzkiej wzmacnia się na pozycji numer 1 bestsellerów horrorów politycznych w Polsce. Panowie i panie, jak te mary z najgorszych snów tylko kombinują, jak okpić społeczeństwo, byle tylko zapewnić sobie stały dopływ gotówki i władzę na długie, długie lata. Czas rozpocząć walkę o samorządy, bo kolejka wampirków z piekła rodem wciąż długa, a głód nadal niezaspokojony. Stąd nowelizacja ustawy o regionalnych izbach obrachunkowych. Według nowych zasad to praktycznie rząd będzie wybierał ich prezesa, najlepiej oczywiście z pominięciem konkursu. A jak już będą mieli szefa RIO w swoich łapach, to tak dokopią samorządowcom, że ci polecą szybciej niż im się wydaje w niebyt polityczny. Wynajdzie się na nich jakieś prawne haki, udowodni przekręty, oszustwa i kolejna twierdza demokracji zostanie obalona. Prezes i jego klaka przypominają worek bez dna, ale jedno jest pewne. Im wyżej uplasują swoje cztery literki, tym bardziej bolesny będzie upadek. I na to liczę.

Czytaj więcej: Przegląd prasy krajowej - 11.08.2016

Przegląd prasy krajowej - 10.08.2016

Prasówka Tamara Olszewska

10.08.2016

Nudy mi trzeba na te pisowskie resztki wakacyjne. Ojjjj trzeba, a tu figa. Codziennie coś zakręci adrenaliną, podniesie ciśnienie. I jak tu żyć, moi Drodzy, jak żyć? Zapraszam :)

1. PiS walczy z firmami farmaceutycznymi, by zmusić je do obniżenia cen leków, ale tracą na tym oczywiście pacjenci. Jeden z podstawowych leków dla chorych na raka właśnie wskoczył na niebotyczną cenę, 337 zł, kolejny też na kilkaset złotych. Tłumaczenie, ze można je zastąpić tymi, co są na liście refundowanej to niezła bzdura, bo każdy z leków ma inne komponenty i nie zawsze jest skuteczny w konkretnym przypadku. Ponoć sprawa ma się wyjaśnić we wrześniu, gdy pojawi się nowa lista, ale do tego czasu płać pacjencie lub nie, to twoja sprawa. I takie rzeczy dzieją się u nas. W kraju, który coraz głośniej możemy mówić o władzy teokratyczno autorytarnej. Jakiś sens w tym jest. Chorzy zbyt wiele kosztują, nie rozmnażają się, więc może niech siedzą cicho i z godnością opuszczają ten świat, ku chwale pisowskiej Ojczyzny.

Czytaj więcej: Przegląd prasy krajowej - 10.08.2016

Przegląd prasy krajowej - 21.07.2016

Prasówka  Tamara Olszewska

21.07.2016

My jesteśmy pisoludki hopsa sa, hopsa sa. Bezrozumne nasze główki, hopsa, hopsa sa. Zapraszam do świata miernej polskiej polityki :)

1.Sława ministerki Zalewskiej przekroczyła granice Polski i lotem gołębicy z defektem mózgowym doleciała aż do USA. Podejrzewam, że chyba nie o taki rozgłos jej chodziło. Czy jest jakiś kraj na świecie, gdzie minister edukacji okazuje się być „cymbałem intelektualnym”? Czy jest jakiś kraj na świecie, gdzie pieczę nad młodymi umysłami przekazuje się w ręce niedouczonej podróbki pedagogicznej? Zalewska zrobiła z siebie niezłego głąba, zaprzeczając faktom historycznym, tworząc jakieś nowe teorie o Jedwabnem, pogromie kieleckim. Władze Muzeum Holocaustu w Waszyngtonie żądają od Dudy wyprostowania ministerki, ale pewnie się przeliczą. Jak znam życie i prezydenta to uda on, że nic nie wie, nic nie słyszał. W końcu on jest nie od myślenia, ale od podpisywania.

Czytaj więcej: Przegląd prasy krajowej - 21.07.2016

Przegląd prasy krajowej - 08.08.2016

Prasówka  Tamara Olszewska

08.08.2016

Dzisiaj newsy płyną sobie dość spokojnie i leniwie, co nie znaczy, że są mało interesujące. Zapraszam :)

1.  W prasie pojawiła się dość lakoniczna informacja wiceministra energetyki, że rząd nie przewiduje  zamknięcia kopalń. Tak to trochę ni z gruszki ni z pietruszki, bo wydawało się, że temat już dawno jest zamknięty. Kopalnie uratowane, górnicy zasuwają, a wdzięczność wielka płynie do Warszawy oddaną, wiernopoddańczą strugą. Rząd się raduje, bo nie musi obawiać się wyjścia wkurzonych górników na ulice, a eksperci mówią,że jeśli restrukturyzacja się nie powiedzie, to każde gospodarstwo domowe dołoży do tego interesu 220 – 360 zł rocznie.

Czytaj więcej: Przegląd prasy krajowej - 08.08.2016

Przegląd prasy krajowej - 19.07.2016

Prasówka  Tamara Olszewska

19.07.2016

PiS na psy coraz bardziej schodzi, prezes wciąż liczy, ze wyprowadzi naród na manowce, a wierna gwardia głupieje w oczach. Aż miło popatrzeć :)

1. Pierwszy raz widzę taką jednomyślność  PiSu i PO. Dotyczy to oczywiście kasy. Okazuje się, że miała rację Bieńkowska, gdy w knajpce słynącej z podsłuchów stwierdziła, że za 6 tys to pracują albo złodzieje, albo idioci. Wtedy PiS się strasznie burzył, piętnował, a co robi teraz? Szykuje sobie podwyżki dla swojego rządu i posłów. Również Pierwsza dama dostanie pensję, bo należy jej się za ciężką pracę na rzecz Polski.  No i co, złodzieje czy idioci???

2. I jak tu nie kochać idiotyzmów polskiej polityki? W maju został konsekrowany Kościół pw. Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II. Feta była wielka, witraże z ojcem Rydzykiem w roli głównej zachwycały koneserów sztuki, cały rząd i posłowie PiSu z kolan się nie podnosili, bo takie to ważne wydarzenie było. Profesjonalną obsługę imprezy i świetny catering zapewniła gościom firma Macierewicza „MON z Tobą i duchem Twoim. Wyżerka była pyszna, a 1 Pomorska Brygada Logistyczna z Bydgoszczy uwijała się jak w ukropie, by dogodzić celebrytom. Dziwię się posłance Nowoczesnej, że ma jakieś zastrzeżenia.  Przecież wiadomo, że – żołnierz ma się modlić, żołnierz ma karmić na imprezach kościelno państwowych, a przy okazji żołnierz ma też bronić Ojczyznę. Wszystko jasne?

3. PiS nie odpuszcza i w imię demokracji demoluje co się da i jak się da. A co im Komisja Wenecka, co Parlament Europejski, Rada Europy, organizacje walczące o zasady demokratyczne. Co im Polacy. Oni wiedzą swoje i nie odpuszczą. Dzisiaj właśnie pochylają senatorowie swe „mądre” głowy nad kolejną ustawą o TK. Ustawą, która miała być efektem kompromisu, współpracy z opozycją i dialogu społecznego.  Czy dzisiaj odbędzie się pogrzeb instytucji, która broniła polskiej Konstytucji? Dowiemy się niebawem. Pocieszam nie tylko jedno, nic nie trwa wiecznie, więc i przyjdzie czas na rozliczenia. Ojjj przyjdzie.

4. Tak to jest jak się liczy gruszki na wierzbie. Tak to jest, gdy spełnia się te, najbardziej populistyczne obietnice wyborcze, licząc na kasę, której nie ma. Program 500 plus miał być sfinansowany w znacznej mierze z nowego podatku bankowego. Aż 5 mld zł miało zasilić skarb państwa. Miało, ale nie zasili, bo wpływy z tegoż podatku znacznie poniżej oczekiwań. Patrząc na uśmiechniętą buzię Szałamachy rozumiem, że nie ma się czym przejmować.  Za chwilę dowiemy się, ze nasz ekspert od finansów przewidział taką sytuację i ma jakiegoś asa w rękawie. Aż strach się bać, co wymyśli.

5. Pielęgniarki mówią DOŚĆ. Okazuje się, ze nie bardzo jest z kim rozmawiać o problemach w Służbie Zdrowia, kiepskich pensjach i jeszcze gorszych warunkach pracy. Ten, tak bardzo wcześniej interesujący się pielęgniarkami, rząd, teraz jakby zapadł się w sobie, nabrał wody w usta i zapewne niedługo oznajmi, że to nie pielęgniarki chcą strajkować, ale członkowie PO przebrani w białe kitle. Ech, widzę oczami duszy mojej ten tłum na ulicach Warszawy. Tutaj górnicy, obok pielęgniarki, kawałek dalej rolnicy, za nimi nauczyciele i dalej związkowcy, również z Solidarności. I widzę uciekającego prezesa, Dudę i Szydło przed Trybunałem Stanu, Macierewicza, który indywidualnie bada trop mordu smoleńskiego na dalekiej Syberii.  I jak mi się błogo robi….

      *

Nieważne dobrze czy źle, byle do przodu. Jeszcze trochę, skończy się paliwo i co ten biedny prezes zrobi? Na szczęście to jego problem, nie nasz. Do Jutra :)

Źródło informacji

1. http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,20419945,rz-pis-da-podwyzki-poslom-i-ministrom-pensje-dostana-tez.html#MT2

2. http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,20421068,zolnierze-w-sluzbie-u-rydzyka-wojsko-przygotowalo-i-wydalo.html#MTstream

3. http://www.newsweek.pl/polska/ustawa-o-trybunale-konstytucyjnym-prace-w-senacie,artykuly,393177,1.html

4. http://www.money.pl/banki/wiadomosci/artykul/rzad-sie-przeliczyl-nizsze-wplywy-z-podatku,222,0,2125278.html

5. http://wyborcza.pl/1,75398,20419428,szykuje-sie-wielki-protest-w-zdrowiu.html