O nas

Demokratio (esperanto) - rzeczownik, polit. demokracja

Portal jest inicjatywą grupy sympatyków Komitetu Obrony Demokracji.

 

Genezą powstania tego portalu była z jednej strony konieczność reakcji na jednostronny przekaz jaki zaczął się pojawiać na portalach internetowych i mediach społecznościowych w opisie naszej rzeczywistości  i który nie spotykał się z należytym odporem, zaś z drugiej przekonanie, że odpowiedzią na bezprawne i niedemokratyczne poczynania rządzących muszą być zwiększone starania na rzecz budowy otwartego społeczeństwa obywatelskiego.

W ramach działalności stricte publicystycznej chcielibyśmy w oparciu o stronę internetową zaproponować dość szerokie i uniwersalne spojrzenie na społeczeństwo obywatelskie. Uważamy, że pokłady energii i inicjatywy jakie wzbudziliśmy w sobie wszyscy pod wpływem smutnych wydarzeń z ostatnich miesięcy powinny być wykorzystane w dobrym celu.

 

Zapraszamy do współpracy!

Jeśli słowa takie jak demokracja, równość, wolność, są Tobie bliskie, zapraszamy do współtworzenia naszego przedsięwzięcia.

Wszystkich chętnych do podzielenia się swoimi refleksjami na aktualne tematy, uważających, że mają coś ważnego do przekazania w zakresie realizacji celów i dalszych planów KOD, czy wreszcie chcieliby się sprawdzić jako autorzy tekstów historycznych i społecznych – zapraszamy do współpracy.

Pracy i wyzwań jest wiele: pisanie artykułów, redagowanie, korekta, organizowanie i branie udziału w dyskusjach, wydarzeniach.

Można kontaktować się z nami pod adresem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja