Pogoda na najbliższe 10 dni.

Tamara Olszewska

Prognoza pogody na najbliższe 10 dni
Nad Polską wciąż dominują czarne chmury. Jednak słońce nie daje za wygraną i przebija się przez nie w okolicach Warszawy, Poznania, Bydgoszczy, Gorzowa Wielkopolskiego, Koszalina oraz  Łodzi. W ciągu najbliższych dni spodziewane jest większe nasłonecznienie również we Wrocławiu, Włocławku, Sopocie i Gdyni.
Silne wiatry, wiejące od Brukseli przygnały nad Nowogrodzką grad i opady śniegu, które powoli zamienią się w marznącą mżawkę.  Członków wspólnoty spod numeru 84/86 uprasza się o zachowanie szczególnej ostrożności i nie lekceważenia niebezpieczeństwa. Powtarzam – to nie opinia ale rzetelne orzeczenie ekspertki od meteorologii.
Z niespotykanym dotąd zjawiskiem będziemy mieli do czynienia w rejonie Żoliborza. Halny znad okolic placu Wilsona zagrozi delikatnym strukturom psychicznym części prawej polskiego społeczeństwa. Uwaga na depresje i próby samobójcze. Delikwentom, którzy mu ulegną nic już nie pomoże. Radzę więc zamknąć się w swoich domach i nie zbliżać do zagrożonego terenu.
3 maja w okolicach Białegostoku będziemy mieli do czynienia z ciekawymi zjawiskami atmosferycznymi. Nad miastem pojawią się chwilami brunatne pioruny kuliste, które mogą zagrozić bezpieczeństwu mieszkańców. Łowcy burz proszeni są o udanie się w tamten rejon, by przeciwdziałać ich niszczycielskiej sile.  
W pozostałej części kraju możemy oczekiwać wielu chmurek pierzastych, tzw. KODocirrus, co zwiastuje poprawę pogody z niewielkimi opadami deszczu. Idealny czas na spacer, piknik w gronie rodziny i przyjaciół. Pogoda będzie szczególnie sprzyjać mieszkańcom Gdańska. Nie zapominajmy jednak o parasolkach. Przydadzą się, gdy  chmury pierzaste będą chciały przejąć kontrolę nad aurą. Wprawdzie im się to nie uda, ale przez chwilkę może dość mocno popadać.
Najpiękniejsza pogoda czeka nas w kolejny weekend, zwłaszcza w sobotę, 7 maja. Polska będzie pod wpływem wyżu wolnoeuropejskiego, który przyniesie ze sobą ładną pogodę. Szczególnie w Warszawie będą wspaniałe warunki biometeorologiczna, a od godziny 13.00 dużo słońca i ciepło będą sprzyjać zabawom na wolnym powietrzu.  Burza z piorunami dotknie wybiórczo tylko tych, co to są przeciwnikami „lepszej”   pogody od „dobrej”, ale nimi nie będziemy się przejmować.
Zapraszam na kolejną prognozę pogody już za 10 dni.
                    Wasza KODodynka