KOD TO MY - Witold Modrzyński

Witold Modrzyński - 42 lata, ojciec dwójki wspaniałych dzieci i opiekun „owczarka kaszubskiego” zwanego potocznie kundelkiem( suczka) i zaadoptowanego kota -:) Jestem w związku z żoną Ola, moją jedyną miłością życia od 1992 roku , najpierw jako nie mąż , a od 1997 roku jako mąż -:)

W KOD jestem od samego początku, tzn. od listopada 2015 roku. Zapisałem się na grupę FB następnego dnia po powstaniu KOD. Aktualnie czynnie staram się pomagać i działać w kilku naszych grupach. Nigdy wcześniej nie angażowałem się w politykę, chodziłem na wybory, obserwowałem co się dzieje na świecie, ale osobiście nie angażowałem się w żadne sprawy. Nie czułem takiej potrzeby. Jednak po wyborach w 2015 roku, jak zobaczyłem z jaką butą, siłą, nieliczeniem się z nikim, PIS wkracza i próbuje zmienić nasze życie i nasz kraj poczułem, że coś muszę zrobić, nie mogę tak tego zostawić i wtedy pojawił się KOD.

Nie jestem ślepym obrońcą zmian od 1989 rok w Polsce. Uważam, że nie wszystko funkcjonowało dobrze, oczywiście były błędy, były spory, ale to nie powód , żeby to wszystko niszczyć tak jak robi to aktualnie partia rządząca.

Jestem za tym, żeby każdy z nas miał prawo żyć tak jak chce i żeby nikt nie miał prawa oceniać nas za nasze życie i za nasze podjęte decyzje życiowe. To my decydujmy o własnym życiu, a nie jakaś partia, jacyś ludzie...Wierzę, że uda nam się odsunąć PIS od władzy, ale zarazem będziemy mieli pomysł jak zabezpieczyć się na przyszłość przed takimi dyktatorskimi zapędami niektórych ludzi.

Nie zgadzam się na niszczenie wszystkiego co udało nam się jako naród wypracować od 1989 roku.

Nie zgadzam się na osłabienie pozycji Polski w UE i na świecie.

Nie zgadzam się na zniszczenie TK.

Nie zgadzam się na zniszczenie trójpodziału władzy.

Nie zgadzam się na powolne wyprowadzanie nas ze świata zachodniego, UE.

Nie zgadzam się na demolowanie naszego systemu nauczania.

Nie zgadzam się na dzielenie nas Polaków.

Nie zgadzam się na obrażanie, wyzywanie inaczej myślących niż PIS.

Nie zgadzam się na propagandowe media publiczne.

Nie zgadzam się na niszczenie naszej przyrody.

Nie zgadzam się na zawłaszczanie państwa przez PIS.

Nie zgadzam się na wpływ polskiego kościoła katolickiego w politykę.

Nie zgadzam się na szerzenie lęku przed obcymi i inaczej myślącymi.

Nie zgadzam się na odradzanie się i wspieranie ruchów nacjonalistycznych w Polsce, jak chociażby ONR i wspieraniu przez rząd i kościół tzw. Kiboli.

Autor zdjęć i pomysł Andrzej Gaj