10 czerwca 2017 - narodziny PRL-u bis

PiS zaczyna bić

Tomasz Bemben

10 czerwiec 2017 zostanie kolejnym czarnym dniem naszej najnowszej historii, pisanej przez Prawo i Sprawiedliwość i rządy tej partii. Tego dnia użyto przemocy fizycznej wobec ludzi. Obrazy wynoszonych, szamoczących się kobiet i mężczyzn długo zostaną w pamięci. Od wczoraj wszelkie słowa opisujące ponoć obecną w Polsce demokrację są nie tylko frazesem ale wręcz napawają odrazą. Skończył się mit przenikliwego przywódcy, obecny w niektórych środowiskach – pozostaje jedynie obraz zakompleksionego satrapy, który zaczyna gryźć i kopać gdy idzie coś nie po jego myśli. Widać to było zresztą po nerwowym, krótkim przemówieniu wygłoszonym wczoraj. Mowy te stają się coraz bardziej niespójne, nie ma tam żadnej myśli przewodniej, jest tylko wściekłość i ślepa agresja.

No bo jak należy interpretować słowa o barbarzyństwie Rosjan praktycznie wykluczające jakikolwiek dialog w połączeniu z konsekwentnymi i prowadzonymi od dawna działaniami zmierzającymi do wyprowadzenia Polski z Unii Europejskiej? Czyli co? Po raz kolejny powtarzamy ten sam scenariusz? Polska jako przedmurze Europy, znowu opuszczona, niezrozumiała przez nikogo, prowadząca swoje samotne wojny?

Ludzie protestujący przeciwko smoleńskiej szopce nazwani zostali zwolennikami powrotu Polski do czasów PRL-u. Prezes partii chyba nie zauważył, że w Polsce Ludowej tkwimy już od listopada 2015 roku. Wczorajsze działania policji były tu tylko ukoronowaniem podjętej wówczas decyzji. I może temu zaprzeczać dowolną ilość razy i tak nie zmieni tego stanu rzeczy. I nie chodzi tu o poszczególnych policjantów, niejednokrotnie wykonujących swoje zadania z prawdziwym obrzydzeniem – ale o decyzję strategiczną, wedle której podjęto działania siłowe.

Od 10 czerwca 2017 Prawo i Sprawiedliwość stało się symbolem przemocy, bicia ludzi, agresji i nienawiści do wszystkiego i wszystkich, którzy mają odmienne zdanie. Musimy sobie z tym czyrakiem poradzić, wszyscy, niezależnie od różnic jakie nas dzielą w wielu szczegółowych kwestiach. Ta partia stała się związkiem przestępczym niszczącym Polskę, a każdy jej członek, nie tylko prezes, będzie odpowiedzialny za wszystko co się w następnych tygodniach wydarzy…